2019 Southern Travellers Series

Overall

Sailed: 4, Discards: 1, To count: 3, Entries: 61, Scoring system: Appendix A
Rank SailNo Club HelmName CrewName Bewl Valley SA Datchet SC Broxbourne SC Aldeburgh SC Total Nett
1st 3889 Broxbourne SC Pip Hudson Alice Hudson/Mick Musgrave/Steve Stewart 1.0 (11.0) 3.0 1.0 16.0 5.0
2nd 4041 Bewl Valley SA Simon Cooper Alastair Cooper 10.0 25.0 (62.0 DNC) 12.0 109.0 47.0
3rd 3031 Broxbourne SC Brian Turner Jackie Burns (62.0 DNC) 62.0 DNC 4.0 7.0 135.0 73.0
4th 3904 DWSC Mervyn Wright Angus Scott /George Caspall 7.0 21.0 (62.0 DNC) 62.0 DNC 152.0 90.0
5th 3563 DWSC Alastair Stevenson Jeremy Valentine 9.0 19.0 (62.0 DNC) 62.0 DNC 152.0 90.0
6th 4042 RWSC Tim O'Brien Keith Jamieson (62.0 DNC) 26.0 62.0 DNC 4.0 154.0 92.0
7th 3583 RORC Mike Wilczynski Jean Wilczynski (62.0 DNC) 24.0 62.0 DNC 14.0 162.0 100.0
8th 3705 Broxbourne SC Toby Cooper Maxine Cooper (62.0 DNC) 62.0 DNC 1.0 62.0 DNC 187.0 125.0
9th 4005 Dovestone SC Andy McKee Richard Jones (62.0 DNC) 1.0 62.0 DNC 62.0 DNC 187.0 125.0
10th 3954 Datchet John Hansen Helen Selden (62.0 DNC) 62.0 DNC 62.0 DNC 2.0 188.0 126.0
11th 2700 Middle Nene SC Neil Bartholomy Ed Connellan (62.0 DNC) 62.0 DNC 2.0 62.0 DNC 188.0 126.0
12th 3760 Draycote SC Jeremy Davy Martin Huett (62.0 DNC) 2.0 62.0 DNC 62.0 DNC 188.0 126.0
13th 3898 Bewl Valley SA Colin Nutt Chris Hough 2.0 (62.0 DNC) 62.0 DNC 62.0 DNC 188.0 126.0
14th 3844 AYC Duncan Matthew, John Chalker (62.0 DNC) 62.0 DNC 62.0 DNC 3.0 189.0 127.0
15th 4065 Dovestone SC David McKee Mal Hartland (62.0 DNC) 3.0 62.0 DNC 62.0 DNC 189.0 127.0
16th 4061 Derwent Res Mark Weston Andy Weatherspoon 3.0 (62.0 DNC) 62.0 DNC 62.0 DNC 189.0 127.0
17th 3957 DWSC Charles Adthorp Allan Green (62.0 DNC) 4.0 62.0 DNC 62.0 DNC 190.0 128.0
18th 3911 Bewl Valley SA John Wardrop Mark Munday 4.0 (62.0 DNC) 62.0 DNC 62.0 DNC 190.0 128.0
19th 3467 AldeburghYC Nick Barker, Matt Lis (62.0 DNC) 62.0 DNC 62.0 DNC 5.0 191.0 129.0
20th 3559 Broxbourne SC Simon Hayes David Hume (62.0 DNC) 62.0 DNC 5.0 62.0 DNC 191.0 129.0
21st 4059 DWSC Hamish McKay Andrew Lawson (62.0 DNC) 5.0 62.0 DNC 62.0 DNC 191.0 129.0
22nd 3953 Bewl Valley SA Robert Hogben Glyn Morgan 5.0 (62.0 DNC) 62.0 DNC 62.0 DNC 191.0 129.0
23rd 3139 AldeburghYC Jeremy Young Charlie Young (62.0 DNC) 62.0 DNC 62.0 DNC 6.0 192.0 130.0
24th 3359 South Cerney SC John Harvey Tim Greaves (62.0 DNC) 62.0 DNC 6.0 62.0 DNC 192.0 130.0
25th 4033 Walkdringfield YC Justin Waples Jackie McKellar (62.0 DNC) 6.0 62.0 DNC 62.0 DNC 192.0 130.0
26th 4051 Broxbourne SC Bob Tait Peter Comber 6.0 (62.0 DNC) 62.0 DNC 62.0 DNC 192.0 130.0
27th 3423 Broxbourne SC Martin Bishop Toby Patterson (62.0 DNC) 62.0 DNC 7.0 62.0 DNC 193.0 131.0
28th 4070 Royal Windermere Nathan Batchelor Richard Rigg (62.0 DNC) 7.0 62.0 DNC 62.0 DNC 193.0 131.0
29th 3699 AldeburghYC Henry Gordon Jones Tikkii Mawson (62.0 DNC) 62.0 DNC 62.0 DNC 8.0 194.0 132.0
30th 2523 Broxbourne SC Ashley Smith Peter Comber (62.0 DNC) 62.0 DNC 8.0 62.0 DNC 194.0 132.0
31st 4055 Chew Valley Lake SC Ian Cadwallader Steve Graham (62.0 DNC) 8.0 62.0 DNC 62.0 DNC 194.0 132.0
32nd 3831 Bewl Valley SA David Geal Anna Geal 8.0 (62.0 DNC) 62.0 DNC 62.0 DNC 194.0 132.0
33rd 3626 Grafham Water Richard Marshall, Geoff Parkinson   (62.0 DNC) 62.0 DNC 62.0 DNC 9.0 195.0 133.0
34th 3340 Broxbourne SC Samuel Shackle Robert Shackle (62.0 DNC) 62.0 DNC 9.0 62.0 DNC 195.0 133.0
35th 3899 Chew Valley Lake SC Andy Bones Josh Prater (62.0 DNC) 9.0 62.0 DNC 62.0 DNC 195.0 133.0
36th 3410 AldeburghYC Stephen Fulford Freddie Fulford (62.0 DNC) 62.0 DNC 62.0 DNC 10.0 196.0 134.0
37th 1803 Broxbourne SC Mike Saunders Brian Lygoe (62.0 DNC) 62.0 DNC 10.0 62.0 DNC 196.0 134.0
38th 4060 HISC Ian Pinnell Jez White (62.0 DNC) 10.0 62.0 DNC 62.0 DNC 196.0 134.0
39th 3689 AldeburghYC David Copp Geoff Sinton (62.0 DNC) 62.0 DNC 62.0 DNC 11.0 197.0 135.0
40th 3681 Broxbourne SC Dave Alleeson Richard Matlock (62.0 DNC) 62.0 DNC 11.0 62.0 DNC 197.0 135.0
41st 3503 Bewl Valley SA Keith Bromhead Jennie Humm 11.0 (62.0 DNC) 62.0 DNC 62.0 DNC 197.0 135.0
42nd 2986 Broxbourne SC Martin Jones Cath Jones (62.0 DNC) 62.0 DNC 12.0 62.0 DNC 198.0 136.0
43rd 3875 Aldenham SC Brett Dingwall Grason Ecot (62.0 DNC) 12.0 62.0 DNC 62.0 DNC 198.0 136.0
44th 3674 Bewl Valley SA Jo Mayes Amanda Conr 12.0 (62.0 DNC) 62.0 DNC 62.0 DNC 198.0 136.0
45th 3487 AldeburghYC Johnny Dawson Anna Dawson (62.0 DNC) 62.0 DNC 62.0 DNC 13.0 199.0 137.0
46th 4024 GWSC Simon Kneller Dave Lucas (62.0 DNC) 13.0 62.0 DNC 62.0 DNC 199.0 137.0
47th 3750 Bewl Valley SA Geoff Ball Andy Coulture 13.0 (62.0 DNC) 62.0 DNC 62.0 DNC 199.0 137.0
48th 3902 Draycote SC Richard Hope Mike Stenson (62.0 DNC) 14.0 62.0 DNC 62.0 DNC 200.0 138.0
49th 3570 Bewl Valley SA Jim Wood Mark Whitman 14.0 (62.0 DNC) 62.0 DNC 62.0 DNC 200.0 138.0
50th 3971 Draycote Water Raymond Flanagan, Toby Bushell   (62.0 DNC) 62.0 DNC 62.0 DNC 15.0 201.0 139.0
51st 2260 DWSC John Hanson Michaela Shead (62.0 DNC) 15.0 62.0 DNC 62.0 DNC 201.0 139.0
52nd 3746 Bewl Valley SA Paddy MacFarlan Amanda Conr 15.0 (62.0 DNC) 62.0 DNC 62.0 DNC 201.0 139.0
53rd 4052 Parkstone David Tabb Chewey Sherrell (62.0 DNC) 16.0 62.0 DNC 62.0 DNC 202.0 140.0
54th 3548 Bewl Valley SA John Mansell Martin Stallard 16.0 (62.0 DNC) 62.0 DNC 62.0 DNC 202.0 140.0
55th 3954 DWSC Barry Hayes Helen Selden (62.0 DNC) 17.0 62.0 DNC 62.0 DNC 203.0 141.0
56th 4027 DWSC Mike Clapp Peter Morris (62.0 DNC) 18.0 62.0 DNC 62.0 DNC 204.0 142.0
57th 4056 Dovestone SC Andy Goddard Tom Goddard (62.0 DNC) 20.0 62.0 DNC 62.0 DNC 206.0 144.0
58th 4011 DWSC Richard Jones Howard Shawyer (62.0 DNC) 22.0 62.0 DNC 62.0 DNC 208.0 146.0
59th 3514 DWSC Graham Darvill Mike Bowers (62.0 DNC) 23.0 62.0 DNC 62.0 DNC 209.0 147.0
60th 4069 Chew Valley Lake SC Bill Chard Amy Chard (62.0 DNC) 27.0 62.0 DNC 62.0 DNC 213.0 151.0
61st 3341 DWSC Mike Firth Philip Tinsley (62.0 DNC) 28.0 62.0 DNC 62.0 DNC 214.0 152.0



Sailwave Scoring Software 2.24.0
www.sailwave.com